Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa

Zabieg z użyciem fali uderzeniowej polega na wykorzystaniu zbawiennego wpływu fal akustycznych o specyficznych właściwościach na ludzki organizm. Jest to metoda nowoczesna i niezwykle skuteczna w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz cellulitem. Z problemami tego typu spotyka się wiele kobiet, a często odpowiednia dieta oraz zdrowy styl życia połączony z ćwiczeniami nie wystarczą. 

Sposób ten polega na wytwarzaniu fali pod ciśnieniem za pomocą fali uderzeniowej (sprzęt ZWave), a następnie zaaplikowaniu jej na wybranym obszarze ciała. Działa ona w szczególności na uszkodzone tkanki, pozostałe natomiast ulegają znikomej zmianie. Czasami przed przystąpieniem do samego zabiegu na jego miejsce nakłada się żel, który ma ułatwić przewodzenie fal akustycznych. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, a w czasie jego trwania pacjent odczuwa jedynie wibrację ciała.

Najczęstszymi wskazaniami do jego przeprowadzenia są obrzęki nóg, nierówności skóry po przeprowadzonej liposukcji, cellulit, zwiotczała skóra oraz miejscowa otyłość. Po zastosowaniu zabiegu następuje między innymi poprawa mikroukrwienia skóry, poprawa metabolizmu, udrożnienie systemu naczyń limfatycznych, redukcja obrzęków oraz regeneracja systemu nerwowego. Tkanka tłuszczowa ulega rozbiciu, a obwód ciała zmniejszeniu, co sprawia, że redukcja cellulitu za pomocą tej metody jest niezwykle skuteczna. Kuracja falą uderzeniową zazwyczaj rozkłada się na kilka tygodni, a zabiegi powtarzane są co parę dni. Już po kilku razach widoczne są pierwsze rezultaty takiej terapii. Jej dodatkową zaletą jest brak rekonwalescencji po dokonanym zabiegu, dzięki czemu można bezzwłocznie powrócić do swojej regularnej aktywności.

Zabieg z powodzeniem łączyć można z mezoterapią lub lipolizą iniekcyjną, co dodatkowo spotęguje uzyskany efekt. Co więcej można go stosować na prawie każdej partii ciała, choć najczęściej wykonuje się go na brzuchu, udach, pośladkach oraz ramionach. Po zakończonej serii zabiegów mających na celu redukcję cellulitu warto nieco zmodyfikować swój styl życia, poświęcić trochę czasu na ćwiczenia oraz zmienić dietę. Dzięki temu efekty pozostaną z nami na dłużej, a problem nie powróci. 

Dzięki połączeniu skuteczności, doskonałych i długotrwałych efektów oraz braku skutków ubocznych, jest to zabieg godny polecenia każdej kobiecie, która pragnie zadbać o swój wygląd nie stosując inwazyjnych metod. 

Ostatnie komentarze: (0)
Skomentuj ośrodek zdrowia:
Ocena za całość:

Zobacz również inne placówki zdrowia

Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!