Jak i czym dezynfekować powierzchnie w czasie koronawirusa?

Jak i czym dezynfekować powierzchnie w czasie koronawirusa?

Wirusy odpowiedzialne za wywołanie choroby COVID-19 przez pewien czas potrafią utrzymywać się na powierzchniach, dlatego tak istotne jest ich regularne czyszczenie oraz dezynfekowanie. Chociaż przyjmuje się, że do zakażenia najczęściej dochodzi drogą kropelkową bezpośrednio od zakażonej osoby w czasie kichania lub kaszlenia, to jednak do rozpoczęcia infekcji może dojść w wyniku kontaktu z powierzchnią użytkową, a następnie dotknięciem nosa, oczu czy ust.

Dezynfekcja powierzchni
Dezynfekcja powierzchni nie tylko jest ważna w czasie trwania koronawirusa, lecz powinna być ona wykonywana na porządku dziennym, szczególnie w placówkach publicznych, gdzie codziennie przewija się ogromna ilość ludzi. Dezynfekcja umożliwi pozbycie się brudu z powierzchni, a także wyeliminowania z niej bakterii, które mogą zagrażać ludzkiemu zdrowiu, ponieważ na każdym kroku jesteśmy narażeni na różnorodne infekcje. Ciekawym rozwiązaniem są ściereczki dezynfekujące, dzięki którym szybko zdezynfekujemy niewielkie powierzchnie, np. w gabinetach medycznych czy w lokalach gastronomicznych. Do tego typu powierzchni równie dobrze nadają się preparaty na bazie alkoholu, które nie wymagają spłukiwania, ponieważ posiadają właściwości schnące.

Systemy dozujące płyn dezynfekcyjny
Dużą popularnością cieszą się systemy dozujące, dzięki którym podczas sprzątania oraz dezynfekcji powierzchni będzie można w sposób ekonomiczny wykorzystać preparaty chemiczne. Jednym z największych producentów chemii jest marka Diversey, która w swojej ofercie posiada środki czystości do higieny kuchennej, pokoi hotelowych, a także do higieny osobistej. Oczywiście warto pamiętać, że nie tylko dezynfekcja powierzchni jest ważna - konieczne jest również zadbanie o dezynfekcję i pielęgnację skóry rąk. Systemy dozujące w łatwy sposób można przymocować do ściany, dzięki czemu będą one praktyczne w codziennym użytkowaniu. Płyny dezynfekcyjne są preparatami bakteriobójczymi, które w połączeniu z bezdotykowymi systemami dozującymi są gwarantem pełnej sterylności

Ostatnie komentarze: (0)
Skomentuj ośrodek zdrowia:
Ocena za całość:

Zobacz również inne placówki zdrowia