Jak szybko i skutecznie pozbyć się pajączków?

Jak szybko i skutecznie pozbyć się pajączków?

"Pajączkami" określamy poszerzone i pękające naczynka, które zazwyczaj są zmianami estetycznymi pojawiającymi się na kończynach dolnych, szczególnie u kobiet. Oczywiście pajączki występują również w innych strefach, m.in. na twarzy, na dekolcie, a nawet na piersiach czy rękach. Potocznie zmiany te zwane są pajączkami, natomiast w nomenklaturze medycznej nazywane są venulektazjami lub teleangiektazjami. Można powiedzieć, że pajączki są jednym z najczęstszych problemów, z którym pacjenci zgłaszają się do gabinetu lekarza flebologa. Dlaczego nie wolno bagatelizować tych zmian?

Jak powstają pajączki?
W grupie ryzyka występowania pajączków są przede wszystkim kobiety, u których dochodzi do zaburzeń hormonalnych, np. przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej może przyśpieszyć i nasilić występowania pajączków, tak samo jak ciąża czy menopauza. Na występowanie pajączków może mieć również wpływ styl życia, zabiegi kosmetyczne, a także długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej lub siedzącej, a nawet stosowana dieta. Depilacja gorącym woskiem, zabiegi z użyciem baniek chińskich, jak również gorące kąpiele mogą przyczynić się do wystąpienia zmian w postaci pajączków w danej okolicy. Oczywiście pajączki mogą okazać się jedynie niegroźnym defektem kosmetycznym, jednakże jeżeli wraz z pajączkami pojawiają się bóle nóg, męczliwość nóg oraz ich ociężałość należy zgłosić się do lekarza flebologa w celu przeprowadzenia badania Doppler USG żył Warszawa.

Jak leczy się pajączki?
Pajączki można skutecznie leczyć małoinwazyjnymi metodami, które szybko pozbywają się problemu, a zarazem gwarantują pozytywny efekt kosmetyczny. Leczenie pajączków wymaga dużej wiedzy i doświadczenia z zakresu flebologii, dlatego warto wybrać się do lekarza flebologa z wieloletnim doświadczeniem. Terapia powinna rozpocząć się od badania USG Doppler, które określa wydolność żył, a także stan zastawek żylnych. Najważniejsze jest opracowanie odpowiedniego planu zabiegowego. Najczęstszym leczeniem jest skleroterapia kompresyjna, która polega na wprowadzeniu do światła naczynia preparatu chemicznego, a następnie dochodzi do jego całkowitego obkurczenia i zwłóknienia.

Ostatnie komentarze: (0)
Skomentuj ośrodek zdrowia:
Ocena za całość:

Zobacz również inne placówki zdrowia

Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!