Krioterapia w kosmetyce

Krioterapia w kosmetyce

Krioterapia, czyli leczenie zimnem, jest coraz częściej stosowana w kosmetyce. Może ona pomóc z cellulitem, rumieniem, znamionami czy rozszerzonymi naczynkami, a także z niedoskonałościami cery. Zimno posiada właściwości lecznicze dla naszej skóry.

Naczynia kwionośne nie zawsze działają w stu procentach sprawnie, przez co tlen i składniki odżywcze nie są dostarczane komórkom. Wtedy właśnie z pomocą przychodzi krioterapia, która niejako atakuje zimnym powietrzem wybrany punkt czy odcinek skóry. W ten sposób uruchomiony zostaje system obronny organizmu pacjenta, dzięki któremu naczynia krwionośne najpierw gwałtownie się obkurczają, a następnie rozszerzają. Wówczas uwalniają się zmagazynowane w skórze składniki i dzięki temu cera staje się ładniejsza. Jest ona bardziej dotleniona, jędrna i świetlista.

Krioterapia jest również skuteczna w walce ze zmarszczkami, ponieważ podczas zabiegu wprowadza się do skóry kosmetyki przeciwzmarszczkowe i nawilżające, a pobudzona zimnem skóra znacznie lepiej je wchłania. Dzięki niskiej temperaturze preparaty mogą trafić do głębszych warstw naskórka, a wtedy staje się on pobudzony do regeneracji, a zmarszczki są bardziej wygładzone.

Oprócz twarzy krioterapię można zastosować także do pielęgnacji dekoltu, brzucha, piersi, szyi, ramion czy pośladków. W ten sposób redukuje się rozstępy, obrzęki i pajączki, uelastycznia się i ujędrnia skórę.Oprócz funkcji upiększającej krioterapia ma również znieczulającą - zmniejsza odczuwanie bólu podczas zabiegu. Ponadto efektem miejscowego zamrożenia skóry jest zmniejszenie opuchlizny i krwawienia.

Ostatnie komentarze: (1)
Janka

15.07.2019

Zabieg jest bardzo przyjemny i przynosi pożądane efekty. Szczerze polecam.

Adres IP: **.***.**.111

Skomentuj ośrodek zdrowia:
Ocena za całość:

Zobacz również inne placówki zdrowia