Laserowe leczenie żylaków - dla kogo wskazany jest zabieg?

Laserowe leczenie żylaków - dla kogo wskazany jest zabieg?

Zabieg laserowe usuwanie żylaków Warszawa polega na zamknięciu naczynia z wykorzystaniem wiązki światła laserowego dostarczanego do naczynia z wykorzystaniem cienkiego światłowodu. Energia oddziałująca na ścianę naczynia sprawia, że dochodzi do jego obliteracji, co w konsekwencji doprowadza do jego całkowitego zamknięcia, zwłóknienia i docelowego zaniku. Zabieg laserowego leczenia żylaków uważany jest za jedną z najbardziej skutecznych i bezpiecznych metod usuwania żylaków, ponieważ metoda pozwala niezwykle precyzyjnie i małoinwazyjnie usunąć chore naczynie żylne. Co więcej, zabieg pozostawia bardzo dobry efekt estetyczny i jest on niezwykle bezpieczny ze względu na nowoczesne techniki znieczulenia miejscowego.

Kto może skorzystać z zabiegu?
Zabieg laserowego usuwania żylaków jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które zmagają się z niewydolnością jednego z głównych pni żylnych, m.in. żył odpiszczelowych czy żył odstrzałkowych i ich głównych gałęzi. Wspomniany zabieg może być również przeprowadzony u osób, u których doszło do wznowienia żylaków po innym zabiegu, jak również u osób, w których naczyniach krwionośnych przebyta została zakrzepica lub zapalenie żył.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania żylaków?
Na samym wstępnie konieczne jest ponowne wykonanie badania USG żył Doppler, dzięki któremu lekarz przeprowadzający zabieg będzie mógł dokładnie zlokalizować naczynie. Pod kontrolą USG w światło naczynia wprowadzany jest niewielkich rozmiarów światłowód. Światłowód umieszcza się zazwyczaj w okolicy stawu kolanowego lub w okolicy pachwiny, a więc w miejscu, w którym chore naczynie będzie łączyć się z naczyniami głębokimi. Po umieszczeniu światłowodu we właściwym miejscu rozpoczyna się proces miejscowego znieczulania i obkurczania naczynia, ponieważ do żyły podaje się specjalny preparat. Chore naczynie obkurcza się na umieszczonym wcześniej światłowodzie, co pozwala znieczulić żyłę i odseparować ją od okolicznych tkanek. Po przeprowadzeniu wspomnianej czynności rozpoczyna się zabieg, który polega na zamykaniu naczynia.

Ostatnie komentarze: (0)
Skomentuj ośrodek zdrowia:
Ocena za całość:

Zobacz również inne placówki zdrowia

Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń pierwszy
i pomóż innym!