Lekarz od chorób żylnych — flebolog

Lekarz od chorób żylnych — flebolog

W dzisiejszych czasach choroby układu żylnego występują niezwykle często — sprzyjają temu siedzący lub stojący tryb życia, mała ilość ruchu, niezdrowa dieta, nadużywanie alkoholu oraz palenie tytoniu. Wymienione czynniki negatywnie wpływają na stan układu krwionośnego i najczęściej przyczyniają się do powstawania pajączków, żylaków, zakrzepów (zakrzepica) i innych poważnych chorób układu żylnego, które nieleczone mogą doprowadzić do amputacji kończyny, a nawet śmierci.

Stan żył diagnozuje flebolog, czyli lekarz, który specjalizuje się w szczegółowej diagnostyce naczyń żylnych — sprawdza ich stan, przepływ krwi, a nawet funkcjonowanie zastawek. Flebologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem żylaków oraz profilaktyką chorób układu żylnego. Dobry flebolog w sposób kompleksowy zajmie się układem żył — pomoc można uzyskać między innymi w poradni chirurgii naczyniowej w Warszawie. Doppler Instytut to instytut flebologii, w którym pomoc znajdą wszyscy pacjenci cierpiący na choroby naczyniowe. Dobrze wyszkolony i doświadczony zespół lekarzy zapewni pacjentowi pomoc na najlepszym możliwym poziomie.

Do Instytut flebologii można zgłosić się w celu diagnostyki i leczenia żylaków kończyn dolnych, niewydolności żylnej, chorób tętniczych, a także patologii układu limfatycznego. Wizyta u flebologa rozpocznie się od szczegółowego wywiadu na temat prowadzonego stylu życia, a także badania USG żył. USG Doppler to niezwykle skuteczne badanie, do którego nie trzeba się wcześniej przygotowywać. Bezbolesne badanie pozwala lekarzowi na rzetelne ocenienie stanu żył, diagnostykę, a następnie wprowadzenie leczenia lub profilaktyki. Jeżeli zmiany nie są groźne, zazwyczaj stosowane jest leczenie farmaceutyczne, natomiast w przypadkach poważniejszych przeprowadzane jest leczenie małoinwazyjne lub chirurgiczne.

Ostatnie komentarze: (0)
Skomentuj ośrodek zdrowia:
Ocena za całość:

Zobacz również inne placówki zdrowia

Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!

USG Doppler to jedno z podstawowych badań żył k...
U dzieci coraz częściej diagnozuje się nadwagę...
Choroby żylne związane są przede wszystkim z ni...
Wraz z wiekiem skóra zaczyna tracić na gł...
Decydując się na poważną ingerencję w nasz wy...
Zabieg z użyciem fali uderzeniowej polega na wyko...