Najpopularniejsze metody na odmłodzenie skóry bez skalpela

Najpopularniejsze metody na odmłodzenie skóry bez skalpela

Zmarszczki na twarzy, utrata jędrności i pogorszenie kolorytu skóry to normalne oznaki starzenia się, z którymi niemal każda osoba po 30. roku życia musi się zmagać. Choć właściwa pielęgnacja i zdrowy styl życia mogą w znaczny sposób opóźnić lub zminimalizować te problemy, to w końcu i tak przyjdzie pora, że trzeba będzie stawić im czoła. Skuteczne odmładzanie jest wbrew pozorom możliwe nie tylko za pomocą operacji plastycznych. Istnieje wiele metod pozwalających na odmładzanie bez skalpela, dzięki którym można przywrócić skórze gładkość, elastyczność i właściwy koloryt. Oto najskuteczniejsze z nich.

Wampirzy lifting
Nazwa "wampirzy lifting" odnosi się do zabiegu mezoterapii osoczem, czyli wstrzyknięciu w skórę substancji pobranej bezpośrednio z krwi pacjentki. Osocze bogatopłytkowe uzyskuje się dzięki procesowi odwirowania krwi w specjalnym urządzeniu. MesoLogic - marka, która dostarcza do klinik i gabinetów medycyny estetycznej zarówno wirówki, jak i zestawy do pozyskiwania osocza, rekomenduje ten zabieg każdej osobie, której zależy na skutecznej rewitalizacji skóry. Osocze zawiera dużą ilość płytek krwi, działając bardzo korzystnie na skórę, czyniąc ją jędrną i bardziej elastyczną. Zabieg wygładza również zmarszczki i poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu jest świetnym rozwiązaniem dla osób z problemem ziemistej i poszarzałej cery.

Kwas hialuronowy
Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej jest bardzo szerokie. Wykorzystuje się go często do modelowania poszczególnych obszarów ciała, a także do rewitalizacji skóry i redukcji zmarszczek. To niezwykła substancja o ogromnych zaletach. Występuje ona naturalnie w naszym organizmie. Najwięcej jest jej w młodym wieku, dzięki czemu skóra w tym okresie jest gładka i sprężysta. Wraz z czasem jednak ilość kwasu hialuronowego w skórze spada, a my zauważamy utratę jędrności, pojawienie się zmarszczek i pogorszenie struktury skóry. Na szczęście dzięki zabiegom medycyny estetycznej z zastosowaniem kwasu hialuronowego można przywrócić młody wygląd skóry. Ze względu na to, że składnik ten jest naturalnie obecny w naszym ciele, jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm. Warto jednak upewnić się, że w miejscu, w którym wykonujemy zabieg stosuje się wyłącznie wysokiej jakości preparaty. Firmy takie jak Imeso, które dostarczają certyfikowanych i zarejestrowanych produktów sprzedają je wyłącznie profesjonalistom, dlatego dlatego wykonując zabieg u osoby bez odpowiedniej uprawnień będziemy mieć do czynienia z gorszymi zamiennikami, które oprócz tego, że posiadają obniżoną skuteczność, mogą wywoływać również powikłania.

Botox
Zabiegi z zastosowaniem botoksu z jednej strony cieszą się ogromną popularnością, a z drugiej wywołują wiele kontrowersji. Negatywne opinie o tej metodzie są jednak spowodowane głównie tym, że botox podobnie jak kwas hialuronowy często trafia w ręce osób bez wiedzy medycznej. Warto pamiętać o tym, że żaden zabieg, który wiąże się z naruszeniem tkanek nie może być wykonywany przez osoby niebędące lekarzami. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej posiada w swojej ofercie wiele sprawdzonych klinik i gabinetów. W pobliżu Warszawy można wykonać go między innymi w Klinice Medycyny Estetycznej, gdzie do zabiegów wykorzystuje się preparaty certyfikowane, o najwyższej jakości. Botox stosowany jest w łagodzeniu zmarszczek oraz głębszych bruzd. Ze względu na fakt, że wywołuje relaksacje mięśni, zapobiega również powstawaniu nowych oznak starzenia.

Ostatnie komentarze: (0)
Skomentuj ośrodek zdrowia:
Ocena za całość:

Zobacz również inne placówki zdrowia

Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!