Skorzystaj z letnich rozkoszy z pełnym uśmiechem

Skorzystaj z letnich rozkoszy z pełnym uśmiechem

Sezon letni w pełni - lodziarnie i kawiarniane ogródki to must-visit. Gdy upał staje się uciążliwy, słodkie orzeźwienie jest na wyciągnięcie ręki. Niemniej, dla niektórych nie jest to takie proste. Dla osób z nadwrażliwością zębów, mrożona kawa czy sorbet to kłujący ból. To częsta przyczyna wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Zanim sięgniemy po mocniejsze środki, warto zastosować dobre praktyki, które mogą złagodzić bolesność lub nawet ją wyeliminować. W przypadku mniejszych problemów, wystarczająca higiena jamy ustnej może wystarczyć. W innym przypadku, warto rozważyć zmianę pasty do zębów na preparat oparty na hydroksyapatycie i ksylitolu. Haxyl to żel wzmacniający szkliwo i chroniący przed próchnicą.

Przyczyny nadwrażliwości zębów

Gorący sezon skłania nas do wybierania chłodnych napojów i przekąsek. Jeśli unikasz ich ze względu na ból, prawdopodobnie dotyka Cię nadwrażliwość zębów. Jest to ostry, przemijający ból, wywołany bodźcem zewnętrznym, jak zimne jedzenie. Dzieje się tak, gdy mikropęknięcia szkliwa odsłaniają nerwowe włókna w zębinie. Szyjka zębowa traci ochronę, a zębina staje się nadwrażliwa na zmiany temperatur.

Żel Haxyl w każdej walizce

Oprócz unikania skrajnych temperatur, ogranicz spożycie słodyczy i kwasów. Zamiast cytrusów czy pomidorów, wybierz arbuza, szpinak czy ogórki. Zrezygnuj z napojów gazowanych na rzecz wody lub zielonej herbaty. Pamiętaj, że nadwrażliwe zęby nie lubią mocnego szczotkowania. Używaj miękkiej szczoteczki. Przed wyjazdem odwiedź stomatologa - może zalecić zmianę pasty na preparat leczniczy. Haxyl świetnie radzi sobie z bolesną nadwrażliwością - to żel do pielęgnacji zębów, który można stosować codziennie. Pomoże w walce z próchnicą i chorobami przyzębia, zmniejszając nadwrażliwość i zapobiegając osadzaniu się kamienia nazębnego.

Wyjątkowe właściwości

Haxyl to kompleksowy kosmetyk wspierający higienę jamy ustnej, szczególnie dla osób z nadwrażliwością. Badania wykazały, że prawie 90% użytkowników zauważyło znaczną poprawę po 3 tygodniach stosowania. Składniki aktywne to hydroksyapatyt, ksylitol i pirofosforan sodowy. Hydroksyapatyt wzmacnia szkliwo i redukuje płytkę bakteryjną, a ksylitol poprawia mineralizację i ma działanie bakteriobójcze. Pirofosforan sodowy ogranicza tworzenie się kamienia nazębnego.

Pokonaj nadwrażliwość zębów

Jeśli tradycyjne metody zawodzą, sięgnij po Haxyl - żel do pielęgnacji zębów, polecany przez specjalistów. Systematyczne stosowanie przyniesie ulgę. Nie musisz rezygnować z ulubionych smakołyków. Pozwól Haxylowi zadbać o Twój uśmiech i ciesz się latem w pełni.

Ostatnie komentarze: (0)
Skomentuj ośrodek zdrowia:
Ocena za całość:

Zobacz również inne placówki zdrowia

Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!