Wizyta u dietetyka z dzieckiem

Wizyta u dietetyka z dzieckiem

U dzieci coraz częściej diagnozuje się nadwagę i otyłość. Dostęp do wysoko przetworzonej żywności oraz niska jakość produktów spożywczych w sklepikach szkolnych są przyczyną tego, że dzieci z przyzwyczajenia sięgają po niezdrowe przekąski i słodycze. Jak przekonać pociechę do zdrowych nawyków żywieniowych, podczas gdy jedyne danie warzywne, na które reaguje pozytywnie to frytki? Jeśli nie jesteśmy sobie w stanie sami z tym poradzić, warto zabrać dziecko do dietetyka.

Co zrobić gdy dziecko odżywia się źle?
W pierwszych latach życia dziecka to rodzice odpowiadają za dietę swoich pociech i większość osób stara się wprowadzać do niej zdrowe produkty. Gdy maluch dorasta, pokarm jest bardzo istotny dla jego organizmu. Stanowi on swojego rodzaju paliwo, które zapewnia prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny. Dzięki temu może być sprawne, uczyć się efektywnie, a także uniknąć w przyszłości wielu dolegliwości spowodowanych nieprawidłowym odżywianiem. W wieku szkolnym, dziecko często sięga jednak po te same przekąski co jego koledzy, dlatego w diecie pojawia się coraz więcej produktów żywnościowych niskiej jakości. Ważna jest więc przede wszystkim edukacja w zakresie zdrowego żywienia i odpowiednia motywacja. Dzieci nie są w stanie samodzielnie zrozumieć, jak duży wpływ na ich rozwój mają zdrowo skomponowane posiłki. Rola rodzica jest więc tutaj kluczowa. Jeśli jednak brakuje nam pomysłów na to, jak ułożyć zdrowy, a przy tym smaczny jadłospis dla dziecka, możemy skorzystać z pomocy dietetyka - dietetyk Rzeszów dla dzieci.

Dlaczego warto zabrać dziecko do dietetyka?
Pomoc dietetyka nie ogranicza się jedynie do ułożenia planu żywienia. Specjalista oceni również dotychczasowy sposób odżywiania dziecka i określi, czy w diecie występuje niedobór bądź nadmiar poszczególnych składników. Wykona również pomiar masy i składu ciała, który pozwoli w lepszy sposób dostosować wielkość i częstotliwość posiłków do potrzeb energetycznych dziecka. Pomoc dietetyka opiera się również na pracy z dzieckiem, aby nauczyć je jak odżywiać się świadomie i zdrowo. Posiłki skomponowane zostaną do upodobań smakowych dziecka, dlatego wprowadzenie nowych zasad odżywiania w życie nie będzie tak trudnym procesem, jak mogłoby się wydawać.

Ostatnie komentarze: (0)
Skomentuj ośrodek zdrowia:
Ocena za całość:

Zobacz również inne placówki zdrowia

Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!