Żylne zespołu uciskowe, jaki mają wpływ na zdrowie?

Żylne zespołu uciskowe, jaki mają wpływ na zdrowie?

Żyły są odpowiedzialne za prawidłowe odprowadzanie krwi odtlenowej z organów oraz z kończyn w kierunku serca. Tak więc żyły w dużej mierze odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu i wszelkie związane z nimi zaburzenia mogą doprowadzić do znacznego pogorszenia stanu zdrowia, a nawet do zagrożenia życia. Pojawiające się pajączki na nogach czy żylaki są dla nas sygnałem, że z naszymi żyłami dzieje się coś niepokojącego i jak najszybciej powinniśmy umówić się do wykwalifikowanego lekarza flebologa, który przeprowadzi kompleksowe badania diagnostyczne metodą obrazową i zaplanuje leczenie.

Czym dokładnie są żylne zespoły uciskowe?
Do najczęściej rozpoznawalnych żylnych zespołów uciskowych można zaliczyć zespół dziadka do orzechów oraz zespół May-Thurnera. Co kryje się za tymi nazwami? Zespół dziadka do orzechów jest jednym z wariantów żylnego zespołu uciskowego, który polega na zaburzeniu odpływu krwi z obszaru zlokalizowanego przy lewej żyle nerkowej. Żyła nerkowa jest uciskana na poziomie tętnicy krezkowej górnej lub w przypadku jej położenia zaortalnego. Kolejnym żylnym zespołem uciskowym jest zespół May-Thurnera, który najczęściej widoczny jest u kobiet w ciąży oraz kobiet po porodzie, ponieważ przyczynia się on do niewydolności żylnej miednicy, a także niewydolności żylnej kończyn dolnych czy powstania żylaków.

Sposoby leczenia żylnych zespołów uciskowych
Współcześnie jedną z najczęściej wybieranych opcji leczenia żylnych zespołów uciskowych jest leczenie wewnątrznaczyniowe, a także leczenie wewnątrznaczyniowe połączone z chirurgią małoinwazyjną. Jeszcze do niedawna jedną z opcji leczenia było wyłącznie leczenie operacyjne, jednakże rozwój diagnostyki obrazowej umożliwia wyleczenie przyczyn schorzenia, a także eliminację wszelkich skutków powstałych przez chorobę.

Ostatnie komentarze: (0)
Skomentuj ośrodek zdrowia:
Ocena za całość:

Zobacz również inne placówki zdrowia

Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!
Oceń pierwszy
i pomóż innym!